1  KERAMICKÉ DLAŽBY A OBKLADY
Jana Ihnátová tel.: 596 112 138
Ing. Libor Vjačka tel.: 608 550 701
 

Kompletní sortiment největšího světového výrobce Marazzi Ceramiche. Tato společnost byla založena v Sassuolu, Itálie,  v roce 1935. Firma od svého vzniku zaujímala vedoucí postavení ve vývoji progresivních výrobních technologií: od zavádění mechanizace výroby v poválečných letech, přes patentování nového způsobu výroby, tzv.“jednovýpalu“ v 70.letech, který se posléze stal nejrozšířenějším výrobním postupem, až po registraci ochranné známky pro nejmodernější technologii „krystalický gres“ v roce 2010.
V současné době společnost Marazzi Group zahrnuje několik samostatných značek. Produkce je realizována ve výrobních závodech v Itálii, Španělsku, Francii, USA a v Rusku. Společnost má přes 6.000 zaměstnanců a své výrobky prodává ve 130 zemích světa. Je lídrem na trzích Itálie, Francie, Ruska a vícelídrem na trhu USA.

Firma MRAMOR Trading dováží obklady a dlažby Marazzi do ČR od roku 1995 a patří ke třem největším importérům v republice. Sortiment Marazzi obsahuje přes 5.500 položek, což představuje velmi rozsáhlou škálu barev a formátů v různých cenových kategoriích, ze které by si měl vybrat i ten nejnáročnější zákazník.

Vybrané série včetně katalogů a cen naleznete v sekci AKCE.
Kompletní sortiment na stránkách výrobce www.marazzi.it a www.marazzi.es.

 

Keramické obklady a dlažby "čistého designu" od dalšího samostatného člena Marazzi Group, firmy RAGNO.
Sortiment na stránkách výrobce www.ragno.it.

 

Nejnovější trendy v keramice od italského "art" producenta Ceramiche BRENNERO.
Sortiment na stránkách výrobce www.brennero.com.

 

Široký výběr mozaik od největšího španělského výrobce, firmy VIDREPUR.
Výprodej skladových zásob za speciální ceny naleznete v sekci VÝPRODEJ.
Kompletní sortiment na stránkách výrobce www.vidrepur.com.

 

Dlažby a obklady tradičního italského výrobce Ceramiche CCV Castelvetro s vynikajícím poměrem cen a kvality vyráběných materiálů.
Sortiment na stránkách výrobce www.castelvetro.it.

 

2  PŘÍRODNÍ A KONGLOMEROVANÝ KÁMEN
Petr Masopust tel.: 608 550 705
Ing. Grigoris Vasiliadis tel.: 608 550 702
 

Přírodní kámen je nejstarší a zároveň nejušlechtilejší i nejspolehlivější stavební materiál. V současné době je předmětem stoupajícího zájmu pro své nenahraditelné technické a výrazové vlastnosti.
Použití kamene na průčelí nebo v interiérech budovy svědčí o její důležitosti a o mimořádné péči, která ji byla věnována.

MRAMOR Trading nabízí pestrou škálu mramorů, žul, travertinů a dalších druhů kamenů z našich i zahraničních nalezišť. Dovolujeme si Vás tímto pozvat do naši vzorkové prodejny, kde si můžete vybrat z mnoha druhů mramorů a žul a zároveň získat podrobné informace.

Základními výrobky, které vznikají zpracováním přírodního mramoru a žuly jsou dlažby nebo obklady formátovaných rozměrů a deskovina.
Standardní rozměry u dlažby jsou 30x30 cm, 40x40 cm, 30x60 cm, síla materiálu je 1, 1,6 a 2 cm. Veškeré dlažby se dodávají leštěné, v podlesku (protiskluzná úprava) , broušené nebo řezané. Pokládka se provádí do lože z cementové malty nebo speciálních lepidel.

Dalším formátovaným výrobkem je obklad 30,5x30,5 cm. Síla obkladu je 1cm. Po obvodu má obklad z estetických důvodů sraženou hranu umožňující kladení na sraz, což je všeobecně vzhledem k minimální tepelné roztažnosti velká výhoda kamene. Povrch těchto pohledových materiálů je leštěný do vysokého lesku. Obkladový materiál se většinou lepí pomocí speciálních lepidel.
Zajímavou novinkou v nabídce těchto materiálů je povrchová úprava „Anticati“, kdy se chemickým ošetřením povrchu kamene dosahuje výrazně rustikálního vzhledu. Navíc je možno v této povrchové úpravě (příp. i s klasickým leštěným povrchem) dodat mozaiku 1,5x1,5 cm nebo 3x3 cm.
K formátovaným výrobkům lze přiřadit také fasádní obkladové desky v síle 3 cm. Úprava povrchu desek a jejich rozměry jsou provedeny dle požadavků zákazníka. Desky se montují do roštu nebo na kamenické skoby.

Standardní síla deskoviny je 2 až 8 cm. Z těchto velkoplošných desek se zhotovují atypické výrobky dle přání zákazníka: obkladové desky, schodiště, parapetní desky, sokly, krby, konferenční stolky, barové pulty, kuchyňské nebo umyvadlové desky, apod.
Velmi výhodné je pojímat návrh interiéru komplexně a případně doplnit dlažbu nebo obklad z přírodního kamene také dalšími výrobky ze stejného materiálu.

Přehled základních typů žul naleznete ZDE, základních typů mramorů ZDE.

V neposlední řadě vyrábíme a zajišťujeme veškeré prvky hřbitovní architektury (pomníky, krycí desky, rámy, dekorační prvky,... ) .

Veškeré zpracování přírodního kamene probíhá v naši kamenické dílně v Havířově, kde se zároveň realizuje výroba všech individuálních zakázek přijatých na prodejnách. V případě Vašeho zájmu provedeme komplexní dodávku včetně odborné konzultace, zaměření, výkresové dokumentace a montáže.

 

Našimi hlavními a dlouhodobými partnery jsou lídři evropského trhu - firmy MARCOLINI MARMI a CREMAR.
Nabídka kamene na stránkách www.marcolini.it a www.cremar.it.

 

Dovážíme také dlažby a obklady z technického (konglomerovaného) kamene jednoho z největších světových producentů - italské firmy SANTAMARGHERITA.
Nabídka materiálů na stránkách www.santamargherita.net.

 

ZAVĚŠENÉ FASÁDY
Ing. Jiří Korpas tel.: 608 550 703
 
 

CHARAKTERISTIKA
Odvětrávaný, dle požadavků tepelně-izolovaný, fasádní plášť s předsazeným, zavěšeným pohledovým lícem z keramického nebo jiného ( kámen, sklo, desky na bázi DT ) materiálu s viditelnými nebo neviditelnými úchyty keramických desek.

ZPŮSOB DODÁVKY
Kompletní dodávka díla, včetně prováděcí dokumentace a montáže

STRUČNÝ TECHNICKÝ POPIS
Spodní nosná konstrukce
je tvořena nosnými vysokopevnostními kotvami a hliníkovými vertikálními („T“ a „L“), resp. u neviditelného uchycení i horizontálními („G“), profily. Podle druhu použitých kotev (délky od 40 do 300 mm) je umožněno vyložit pohledový líc fasádního obkladu, v rozmezí od 55 do 345 mm. Díky této flexibilitě nosných kotev je možno vyrovnávat odchylky hrubé stavby jen vhodným provedením spodní nosné konstrukce. Kotvy lze upevňovat do všech výplňových konstrukcí. Rektifikovatelnost ve směru horizontálním je v místě úchytu v líci fasády 5mm, ve směru od nebo do fasády až 30mm.

Tato konstrukce řeší ve svém systému i problém dilatačních spár.

Tepelná izolace budovy je provedena z hydrofobizovaných izolačních desek z minerální plsti ( Rockwool, Orsil, Nobasil, ...), konstruovaných pro tento druh fasád. Zamezují zvlhnutí izolace zvenčí, ale umožňující transpiraci par zevnitř budovy a zdiva ven. Izolace je absolutně vodoodpudivá a nehořlavá. Síla izolačních desek se stanovuje dle požadavku objednatele na tepelnou prostupnost konstrukce.

Ovětrávání fasádního pláště se děje prostřednictvím tzv. "krbového efektu", tj. vzduchovou mezerou mezi izolačními deskami a předsazeným pohledovým lícem fasády. Vzduchová průchodnost fasádního pláště je zajištěna horizontálními spárami ve fasádním obkladu a sparami při soklu a atice budovy. Odvětrávání fasádního pláště u tohoto druhu zateplených fasád je nezbytností pro zajištěni stálého odvodu zkondenzovaných vodních par a vlhkosti z povrchu izolačních desek, zdiva nebo fasádních obkladů ven z konstrukce.

Pohledový líc je nejčastěji tvořen deskami keramickým obkladů.

Naše firma nabízí keramické fasádní obklady italského výrobce MARAZZI Group, kde lze zvolit ze škály výrobních řad. Dle jednotlivých řad je povrchová úprava těchto obkladů mat, polololesk nebo lesk a to v rozsahu formátů 120x60x1,1 cm, 90x60x1,1cm, 60x60x1,05cm, 40x40x0,95cm, 30x60x1,05cm a 30x30x0,9cm. Barevný odstín keramických obkladů dle nabídkového katalogu. Obkladové desky je možno dodat, za příplatek, s bezpečnostním pletivem ze 100%-ního sklolaminátu s mřížkou 4x5 mm, přidržující jednotlivé části desky pohromadě v případě jejího poškození.

Keramický materiál je dodáván kalibrovaný nebo přesně ohraněný. Z ekonomického hlediska je pro většinu staveb nejvhodnější rozměr obkladů 60x60 cm. Tento modul lze kombinovat s dalšími typizovanými rozměry.

Pohledovým lícem můžou být dále kamenné desky (žula, mramor), skleněné tabule (Chodopak, Opaxit), vláknocementové desky ( Cembonit, Cetris ), ocelové plechy ( Lindab ), sendvičové hliníkové desky (Alucobond, Etalbond )

Upevňovací úchyty fasádních desek v konstrukci s viditelnými úchyty jsou z nerezového materiálu, který je dodáván s povrchovou úpravou v barvě fasádních desek, nebo je upevňovacím prvkem jen nerezový samovrtný šroub. U konstrukce s neviditelnými úchyty jsou na zadní straně obkladových materiálů upevněny navrtáním speciální mechanické spony s Fischer rozpěrnými hmoždinkami ( 4 ks na 1 desku) a po zavěšení na fasádu úchyt není vidět. Minimální síla fasádních desek u konstrukce s neviditelnými úchyty je 10mm.

Standartní šířka spár je 4, alternativně 8 mm v horizontálním i vertikálním směru.

Systém je vysoce flexibilní. Umožňuje vytvářet fasádním obkladem ostění, nadpraží, parapety, oblouky apod. Je připraven přizpůsobit se požadavkům architekta, investora i stavební firmy.

Systém je certifikován Státní zkušebnou 204 pro použití v ČR i SR.