Přírodní kámen je nejstarší a zároveň nejušlechtilejší i nejspolehlivější stavební materiál. V současné době je předmětem stoupajícího zájmu pro své nenahraditelné technické a výrazové vlastnosti.

MRAMOR Trading nabízí pestrou škálu mramorů, žul, travertinů a dalších druhů kamenů z našich i zahraničních nalezišť. Dovolujeme si Vás tímto pozvat do naši vzorkové prodejny, kde si můžete vybrat z mnoha druhů mramorů a žul a zároveň získat podrobné informace.

Základními výrobky, které vznikají zpracováním přírodního mramoru a žuly jsou dlažby nebo obklady formátovaných rozměrů a deskovina.
Standardní rozměry u dlažby jsou 30x30 cm, 40x40 cm, 30x60 cm, síla materiálu je 1, 1,6 a 2 cm. Veškeré dlažby se dodávají leštěné, v podlesku (protiskluzná úprava) , broušené nebo řezané. Pokládka se provádí do lože z cementové malty nebo speciálních lepidel.

Standardní síla deskoviny je 2 až 8 cm. Z těchto velkoplošných desek se zhotovují atypické výrobky dle přání zákazníka: obkladové desky, schodiště, parapetní desky, sokly, krby, konferenční stolky, barové pulty, kuchyňské nebo umyvadlové desky, apod.
Velmi výhodné je pojímat návrh interiéru komplexně a případně doplnit dlažbu nebo obklad z přírodního kamene také dalšími výrobky ze stejného materiálu.

Přehled základních typů žul naleznete ZDE, základních typů mramorů ZDE.

V neposlední řadě vyrábíme a zajišťujeme veškeré prvky hřbitovní architektury (pomníky, krycí desky, rámy, dekorační prvky,... ).

Veškeré zpracování přírodního kamene probíhá v naši kamenické dílně v Havířově, kde se zároveň realizuje výroba všech individuálních zakázek přijatých na prodejnách. V případě Vašeho zájmu provedeme komplexní dodávku včetně odborné konzultace, zaměření, výkresové dokumentace a montáže.

 

Našimi hlavními a dlouhodobými partnery jsou lídři evropského trhu - firmy MARCOLINI MARMI a CREMAR.
Nabídka kamene na stránkách www.marcolini.it a www.cremar.it.

 

Dovážíme také dlažby a obklady z technického (konglomerovaného) kamene jednoho z největších světových producentů - italské firmy SANTAMARGHERITA.
Nabídka materiálů na stránkách www.santamargherita.net.